Smūgis tarptautiniam nesąžiningam kriminaliniam verslui – sutriuškinta grupuotė, klastojusi prekių tinkamumo vartoti galiojimo terminus

pasenesmaistasPo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto neviešo tyrimo, išaiškinta, gerai organizuota 29 asmenų grupė, tarptautiniu mastu vykdžiusi nesąžiningą kriminalinį verslą didmeninėje bei mažmeninėje prekyboje Lietuvos Respublikos vidaus rinkoje. Identifikuotas nusikalstamas darinys bandė nusikalstamais veiksmais, klastojant produkcijos galiojimų terminus, išvengiant mokesčių, sukčiaujant, integruotis į legalų maisto prekių prekybos legalizacijos tinklą, kas iš esmės darė tokios komercinės veiklos vykdymą – nusikaltimu ir pavojingu žmogaus sveikatai.

Iki gyvos galvos kalintis „tulpinis“ atgailauja dėl nužudymų, bet bausmė nesušvelnėjo

stt2Už buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo Gedemino Kiesaus, jo sūnaus Valdo ir vairuotojo Alfonso Galmino, Panevėžio teisėsaugos pareigūnų nužudymus ir kitus itin sunkius nusikaltimus iki gyvos galvos įkalintam Panevėžio „tulpinių“ gaujos nariui Audriui Andrušaičiui vėl nepavyko sulaukti švelnesnės bausmės.

Kauno apygardos teismas šią savaitę netenkino Pravieniškių 2-ojo kalėjimo teikimo dėl 55 metų A. Andrušaičiui paskirtos laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos pakeitimo į terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Motociklas ant vieno rato važiavo 151 km/val. greičiu

keliai654Klaipėdoje motociklas ant vieno rato važiavo 151 km/val. greičiu, nustatė nežymėtu automobiliu patruliavę policininkai.

Šeštadienio vakarą, apie 19.37 val., Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, dirbdami specialiais policijos ženklais nepaženklintu automobiliu, Kairių gatvėje užfiksavo išskirtinį greičio viršijimo atvejį – 33 metų motociklininkas važiavo ant vieno rato ir skriejo 151 km/val. greičiu. Leistinas greitis toje vietoje yra ne daugiau kaip 50 km/val.

Trims Šiaulių apskrities gydytojams ir 12 pacientų pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo

gydTrims Šiaulių apskrities gydymo įstaigų gydytojams ir 12 pacientų pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame ikiteisminiame tyrime, tarp įtariamųjų – du medikais dirbantys dabar jau buvę Radviliškio rajono tarybos nariai.

Tarp įtariamųjų – buvęs Radviliškio rajono tarybos narys, konservatorių frakcijos atstovas, gydytojas Arvydas Budrikas bei socialdemokratų partijos atstovė, rajono tarybos narė gydytoja Vida Janulaitienė, BNS patvirtino STT atstovė spaudai Julija Gorovniovaitė. Jiems pareikšti įtarimai dėl galimai priimtų kyšių.

Abu įtariamieji iš tarybos bei partijų gretų pareiškus įtarimus, anot Radviliškio rajono mero Vytauto Simelio, pasitraukė. 

Ant durų kabanti spyna slėpė žiaurų nusikaltimą

poli555Nuo sausio 11-osios dienos nutrūkęs ryšys su su Mažeikių rajone, Auksūdžio k., gyvenančiu 67-nerių metų tėvu, sukėlė nerimą Mažeikiuose gyvenantiems jo vaikams. Paskutinį kartą jis su dukra bendravo sausio 1-ąją, sveikindamas ją su Naujaisiais metais, o sūnus su tėvu matėsi sausio 7-ąją, kai šis buvo atvažiavęs jo aplankyti. Tačiau po keturių dienų tėvas tapo nepasiekiamas – vienas jo telefonas buvo išjungtas, kitu jis neatsiliepė.

Pasvalio rajone sprogo dujotiekis: tikimasi atstatyti per parą

dujotiekisPenktadienio vakarą įvykusį dujotiekio sprogimą Pasvalio rajone greičiausiai lėmė techninės priežastys, jas galutinai ketinama nustatyti per kelias dienas, sako Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

„Šiuo metu mūsų darbuotojai yra vietoje, kuriems priskirta dirbti su situacija, yra atvykę ir rangovo atstovai, kurie, institucijoms leidus, vykdys atstatymo darbus. Iš pirminės apžiūros matosi, kad gali būti tiesiog trūkusi siūlė“, – BNS šeštadienį sakė N. Biknius. Pasak jo, sprogimo pažeistą dujotiekį  tikimasi atkurti per parą.

Raseinių rajone per avariją žuvo jaunuolis

zvakele777Penktadienį vėlai vakare Raseinių rajone nuo kelio nuvažiavus ir apsivertus automobiliui žuvo jaunas jo vairuotojas, pranešė Policijos departamentas.

Anot pranešimo, 23.30 val. ties Bakučių kaimu automobilis „Audi A6“, vairuojamas vyro (gim. 2004 m.), nuvažiavo nuo kelio ir kelis kartus vertėsi.

Mažeikių rajone, gaisre, žuvo žmogus

negyviiMažeikių rajone, Pakalupio kaime, Dariaus ir Girėno gatvėje sekmadienį atvira liepsna degė namas, gaisro metu žuvo vienas žmogus. 

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas, gaisras, kurio metu atvira liepsna degė dviejų aukštų namo stogas, buvo lokalizuotas 17 val. 15 min. Gaisro metu žuvo vienas žmogus. 

Per avariją Kelmės rajone žuvo du Latvijos piliečiai, dar trys sužeisti

Per avariją Kelmės rajone antradienio paryčiais žuvo du Latvijos piliečiai, dar trys šios valstybės piliečiai buvo sužeisti.

Policijos departamentas pranešė, kad apie 4.08 val. kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas, Šiaulių kryptimi ties Legotės kaimu, mikroautobusas, vairuojamas 33-erių Latvijos piliečio, atsitrenkė į pakelėje stovintį vilkiką.

Per eismo įvykį žuvo du keleiviai, Latvijos piliečiai: 30 ir 43 metų amžiaus, sužaloti dar trys keleiviai iš Latvijos.  

Ledas paviliojo į mirties gniaužtus

Lapkričio 28-oji buvo diena, kai nekantriausieji, pavilioti ant vandens telkinių užsitraukusio apgaulingo pirmojo leduko, ant jo žengė ir pateko į šalto vandens, o kai kas net į mirties gniaužtus.

Gimnazijoje iš trečiojo aukšto iškrito mergaitė

Vilniaus rajono Mickūnų gimnazijoje praėjusią savaitę iš trečiojo aukšto iškrito ir susižalojo paauglė, pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes. 

Kaip BNS penktadienį informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Somorokovskaja, nelaimė įvyko prieš savaitę, lapkričio 18 dieną.

Policijai pranešta, kad apie 11.50 val. Vilniaus rajone, Mickūnų gimnazijos teritorijoje aptikta iš mokyklos pastato trečiojo aukšto iškritusi 2008 metų gimimo mergaitė.

Per autocisternos avariją darbo metu žuvo ugniagesys gelbėtojas

zvake78Alytaus rajone per autocisternos avariją darbo metu žuvo ją vairavęs ugniagesys gelbėtojas, sekmadienį pranešė policija.

Ant jos, 1963 metais gimusio pareigūno vairuojamas priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilis vyko į iškvietimą dėl galimo gaisro ir atsitrenkė į pastato sieną.

Nelaimė įvyko šeštadienio vakarą Makniūnų kaime.

Name Jonavos rajone kilo gaisras, mirė žmogus

Name Jonavos rajone šeštadienio naktį kilo gaisras, jį užgesinus rastas apdegusio mirusio vyro kūnas, pranešė policija.

Gaisras kilo name Užusalių kaime.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad atvykus ugniagesiems pastatas degė atvira liepsna. Iš namo išnešti trys dujų balionai.

Iš du kartus neblaivaus vairavusio vilniečio teismas konfiskavo 102,8 tūkst. eurų

Iš du kartus tą patį automobilį neblaivaus vairavusio vilniečio Vilniaus apygardos teismas konfiskavo 102,8 tūkst. eurų – per abu nusikaltimus naudotos transporto priemonės dvigubą vertę atitinkančią pinigų sumą.

Taip teismas nusprendė patenkinęs prokuroro apeliacinį skundą, penktadienį pranešė prokuratūra. 

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželio 30 dienos nuosprendžiu vilnietį A. D. nuteisė už tai, kad jis lizingo bendrovei priklausantį automobilį „Audi Q8“ du kartus vairavo apsvaigęs nuo alkoholio.

Policija sulaikė įtariamąjį 7 tūkst. eurų vagyste iš Ukmergės bažnyčios

Ukmergės policijos komisariato pareigūnai sulaikė įtariamąjį, iš Ukmergės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios pavogusį 7 tūkst. eurų.

Apie tai policija pranešė penktadienį.

Lapkričio 13-sios rytą, apie 8 val., buvo rasta apvogta Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia. Išlaužus zakristijoje buvusio seifo duris, iš jo pavogti pinigai.

Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. 

Po trijų parų, lapkričio 16-jąją, Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė įtariamąjį.

Gelbėdamas paauglį žuvo Vilniaus greitosios pagalbos vairuotojas

Gelbėdamas paauglį Naujojoje Vilnioje buvo sunkiai sužalotas ir vėliau ligoninėje mirė greitosios pagalbos vairuotojas.

Jis yra pirmasis sostinės greitosios pagalboje stoties darbuotojas, žuvęs gelbėdamas kitą žmogų per visą Nepriklausomybės laikotarpį, BNS sakė laikinasis Vilniaus greitosios medicinos išvažiuojamųjų brigadų tarnybos vadovas Igoris Lukaševas.

Eismo įvykyje nukentėjo karys

Lapkričio 15 d. apie 8 val. 27 min. Varėnos r., Valkininkų mstl., susidūrė trys automobiliai. Į prieš žiedinę sankryžą sustojusį automobilį „Peugeot Expert“, vairuojamą Krašto apsaugos ministerijos uniformuoto kario (g. 1980 m.), atsitrenkė kitas „Peugeot“ automobilis. Žiedine sankryža važiavo automobilis „MB“, kuris taip pat buvo apgadintas.

Nuo alkoholio apsvaigusius teisės vairuoti neturinčius „drąsuolius“ gaudo pakelės grioviai

Daugėja asmenų, kurie, nors ir nėra įgiję teisės vairuoti, drąsiai sėda prie transporto priemonės vairo. Ir tokiam žygiui juos dažniausiai įkvepia alkoholis. Jo inspiruoti drąsuoliai mano, kad neturi, ką prarasti – juk vairuotojo pažymėjimo niekas nepaims, nes jo ir neturi. Tačiau jie labai klysta. Tokie lengvabūdžiai rizikuoja prarasti savo gyvybę ir ramybę. Teisės vairuoti neturėjimas tiesiogiai susijęs su vairavimo įgūdžių neturėjimu. Dėl to tokių asmenų vairuojami automobiliai dažnai trankosi į kitas transporto priemones, griauna stulpus ar medžius, vartosi ant stogo. Pasivažinėjimų baigtis – prarastos gyvybės, sudaužyti automobiliai, didžiuliai materialiniai nuostoliai ir dėl to prarasta ramybė, nes teisėsauga pradeda baudžiamąjį persekiojimą, kuris gresia realiu laisvės atėmimu. Per dvi paskutines spalio savaites Šiaulių ir Telšių apskričių pareigūnams iš griovių teko traukti net keturių teisės vairuoti neturinčių girtų vyrų nesuvaldytus automobilius.

Telšių rajone žuvo motociklininkas

nuskendusiSekmadienį Telšių rajone žuvo motociklininkas.

Anot policijos, nelaimė įvyko apie 12 val. 50 min. Jomantų kaime.

Krosinis motociklas, vairuojamas 1988 metais gimusio vyro, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Per eismo įvykį motociklininkas žuvo.

Šiaurės Lietuvoje į avariją pateko Latvijos, Ukrainos ir Prancūzijos piliečiai

Lapkričio 12-osios rytą kelyje Panevėžys-Pasvalys-Ryga susidūrė lengvasis automobilis ir vilkikas, nukentėjo Latvijos bei Prancūzijos piliečiai, pranešė policija.

Eismo įvykis nutiko apie 7 val. kelio Panevėžys-Pasvalys-Ryga 61-ajame kilometre. Susidūrė lengvasis automobilis BMW 318, vairuojamas 1971 metais gimusio Latvijos piliečio, ir sunkvežimis MAN su cisterna, jį vairavo 1986 metais gimęs Ukrainos pilietis.

Kelmės rajone per susidūrimą su vilkiku žuvo automobilio vairuotojas

Penktadienį Kelmės rajone per avariją žuvo žmogus.

Anot Policijos departamento pranešimo, nelaimė įvyko apie 12 val. Paprūdžių kaime, Plento gatvėje.

Automobilis „Iveco Daily 35S18“, vairuojamas 1974 metais gimusio vyro, išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu krovininiu automobiliu „Scania“ su puspriekabe, jį vairavo 1968 metais gimęs vyras.

Švenčionių rajone šulinyje rastas moters kūnas

Šeštadienį Švenčionių rajone šulinyje rastas mirusios moters kūnas.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, apie 8 val. Adutiškyje, Švenčionių gatvėje, šulinyje, rastas mirusios moters (gimusios 1945 metais) kūnas be išorinių smurto žymių.

Anykščiuose viešbutyje nuskendo mažametė

Šeštadienį Anykščiuose esančiame viešbutyje nuskendo mažametė mergaitė.

Kaip pranešė Utenos apskrities policija, apie 11.30 val. Anykščiuose, Vilniaus gatvėje esančiame viešbutyje nuskendo mergaitė (gimusi 2019 metais).

Utenos apskrities policijos atstovė Violeta Ginaitienė BNS plačiau įvykio aplinkybių nekomentavo. 

 

 

 

Buvęs Plungės ligoninės direktorius ir dar du asmenys pravers teismo duris

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui su kaltinamuoju aktu perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir ten pat dirbusi finansininkė Loreta Miltenienė kaltinami kyšininkavimu. Teismui perduotoje byloje kaltinimai dėl papirkimo pareikšti ir kelių privačių medicinine įranga ir kitomis priemonėmis prekiaujančių įmonių atstovui V. K.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko STT Klaipėdos valdybos pareigūnai. Tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode